Spotkanie informacyjne

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci zapisanych do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/2018 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 22 czerwca 2017 o godzinie 16:00.

PÓŁKOLONIE MIESZKO

PÓŁKOLONIE MIESZKO

 

Serdecznie zapraszamy na półkolonie w Prywatnej Szkole Podstawowej Mieszko
w Poznaniu przy ul.Świerzawskiej 18.

Pierwszy tydzień: 3-7 lipca 2017 od poniedziałku do piątku, godziny 7.00-17.00 w programie:

Warsztaty w ogrodzie botanicznym : „zostań młodym metoorologiem”  lub  „pracowite życie pszczół” oraz „wycieczka ptasia rodzina”.

Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach (woj. wielkopolskie)
w programie: diorama przyrodnicza.

W progiemie zajęć szkolnych wiele ciekawych warsztatów, m.in. - warsztaty mydlarskie, oraz „ na dywanie po Iranie”.

W cenie zapewniamy: obiad, warsztaty i wycieczki wymienione powyżej, materiały do działań warsztatowych w szkole, w czasie wycieczki ognisko z kiełbaskami, przejazd klimatyzowanym autobusem poza teren szkoły.

 

Drugi tydzień: 10-14 lipca, godziny 7.00-17.00 - w programie:

Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej Mniszki w poszukiwaniu ginących zawodów,

Warsztaty: gancarstwo, pszczelarstwo.

Warsztay w Ogrodzie Botanicznym: wycieczka „roślinne osobliwości na różnych kontynentach” oraz warsztaty „sekrety natury”.

Warsztaty na terenie szkoły: Filcem malowanie, czerpanie papieru.

W cenie zapewniamy: obiad, warsztaty i wycieczki wymienione powyżej, materiały do działań warsztatowych w szkole, w czasie wycieczki ognisko z kiełbaskami, przejazd klimatyzowanym autobusem poza teren szkoły.

Cena za jeden turnus (5 dni od poniedziałku do piątku) wynosi 400 zł, przy zapisie na dwa tygodnie 750 zł.  

Warunkiem utworzenia grupy jest minmalna liczba chętnych 12 osób, maksymalnie 20 osób. Przy braku odpowiedniej liczby chętnych oferujemy dyżury: dla naszych uczniów bezpłatnie, dla dzieci spoza naszej szkoły w cenie 200 zł od osoby za 1 tydzień.

Zapisy do dnia 16.06.2017  w świetlicy szkolnej osobiście lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) bądź dla naszych uczniów za pośrednictwem Librusa u wychowawców lub pedagoga szkolnego.

Rodzice zgłaszający dziecko na półkolonie zobowiązani są do podpisania regulaminu oraz wpłaty wyżej wymienionej kwoty na konto szkoły 70 1090 1476 0000 0001 2232 1270   do dnia 16.06.2017 r.

Szczegółowe informacje: dla uczniów PSP MIESZKO – u peddagoga szkolnego, dla dzieci spoza naszej szkoły – w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 61 6460302.

Karta zgłoszenia wraz z regulaminem do pobrania ze strony szkoły www.mieszko.edu.pl  (od 1.06.2017r.).

Serdecznie zapraszamy

Regulamin półkolonii

Karta zgłoszenia

Rekrutacja 2017

Wszystkich zainteresowanych nauką w Prywatnej Szkole Podstawowej Mieszko serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu 61 646 03 02 mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i umówienia się na indywidualne spotkanie informacyjne w szkole.Obecnie mamy jeszcze miejsca do klasy I, III, IV, VI.

Katalog biblioteczny

Z przyjemnością zapraszamy rodziców i dzieci do przeglądania dostępności książek znajdujących się w naszej bibliotece. Katalog znajduje się w zakładce ORGANIZACJA PRACY > KATALOG BIBLIOTECZNY. 

Przebudowa ulicy Świerzawskiej.

W związku z rozpoczęciem przebudowy ulicy Świerzawskiej, od jutra zostanie zamknięty wjazd od ulicy Bułgarskiej, dojazd do szkoły możliwy będzie tylko od ulicy Marcelińskiej.

Festyn historyczny - zaproszenie

Prywatna Szkołą Podstawowa MIESZKO w Poznaniu, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu oraz Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zapraszają na Festyn Historyczny „Od Mieszka I do ...” w dniach 15 i 16 kwietnia br. Festyn zorganizowany został z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Program pierwszego dnia festynu w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie (g. 10.00 – 15.00).

W programie m. in.:

-        przedstawienia historyczne w wykonaniu uczniów Gimnazjum Akademickiego z Nowego Tomyśla (g. 10.15 – scena główna) i uczniów klasy czwartej Prywatnej Szkoły Podstawowej MIESZKO w Poznaniu (g. 11.30 – scena główna),

-        prezentacje Projektu Mieszko – uczniowie klas pierwszych i drugiej Prywatnej Szkoły Podstawowej MIESZKO w Poznaniu,

-        otwarcie wystawy „Św. Izydor wołkami orze ...” przygotowanej przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie,

-        wystawa Muzyczne Rodowody i koncert Projekt Litwa,

-        pokonkursowa wystawa prac wyróżnionych w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych „Narodziny Polski”,

-        gry i zabawy sportowe,

-        nauka tańca średniowiecznego dla małych i dużych,

-        zajęcia plastyczne,

-        wioska wojów,

-        pokaz wypieku chleba,

-        pokazy dawnego rzemiosła: młynarstwo, garncarstwo, wikliniarstwo, tkactwo, farbiarstwo, itp.,

-        wystawy stałe Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, stanowiska zwierząt hodowlanych.

Wstęp na festyn w dniu 15.04.2016 r. tylko dla zaproszonych szkół. Wszystkim uczestnikom gwarantujemy ciepły posiłek i dobrą zabawę.

Festynowi w dniu 15 kwietnia towarzyszy konferencja dla dyrektorów szkół.

W dniu 16.04.2016 r. festyn otwarty!!! Zapraszamy!!!

Festyn historyczny szreniawa 2016

Z wielka radością informujemy, że w dniach 15-16 kwietnia 2016 r. obchodzony będzie wielki jubileusz naszego państwa, jakim jest rocznica 1050 lecia chrztu Polski. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolnego w Szreniawie wspólnie z Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu oraz Prywatna Szkoła Podstawowa Mieszko w Poznaniu organizuje w tych dniach dla dzieci i młodzieży festyn historyczny "Od Mieszka I, do....". W tym czasie odbędzie się także wspólne, uroczyste posiedzenie sejmu i senatu z udziałem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w Prywatnej Szkole Podstawowej Mieszko, tak jak na całym świecie uczciliśmy dzień pluszowego misia.

Akademia z okazji Święta Niepodległości

W zeszłym tygodniu uczniowie klas 1-4 wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy 4a z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dodatkowe informacje