W czwartek 17 grudnia 2020 r. uczniowie LO spotkali się przed kamerami z niezwykle ciekawą osobą – Panem Mateuszem Grabowskim – właścicielem firmy Karty Grabowskiego, którą w latach 90. założył jego ojciec p. Andrzej Grabowski – matematyk i trener lekkiej atletyki.

Andrzej Grabowski zauważył, że nauka tabliczki mnożenia sprawia uczniom wiele problemów, szukał więc sposobów, by poprzez zabawę i rywalizację nauczyć dzieci matematyki i logicznego myślenia. W ten sposób powstały karty matematyczne, gry logiczne oraz zostały zainaugurowane Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia. Z inicjatywy p. Grabowskiego obchodzony jest również Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – akcja, w której biorą udział uczniowie z ponad 20. krajów.

Pan Mateusz Grabowski – syn pomysłodawcy kart – wirtualnie oprowadził uczniów po swojej firmie i opowiedział o działalności Kart Grabowskiego. Dla uczniów spotkanie z właścicielem  tej firmy było krótką lekcją przedsiębiorczości. Zobaczyli, że pasja i ciężka praca mogą zaowocować powstaniem marki rozpoznawalnej na rynku.