Sport

Zdecydowanie stawiamy na sport!

Do szerokiego wachlarza dyscyplin sportowych, jakie oferujemy naszym Licealistom zaliczają się między innymi:

  • JUDO
  • Tenis
  • Gimnastyka
  • w sezonie zimowym - łyżwiarstwo

boisko

DSC03372

DSC03366

Szkoła oferuje również możliwość organizowania wyjazdów wypoczynkowo - edukacyjnych do Domu Sportowca położonego nad jeziorem w Puszczy Noteckiej.
domsportowca.pl

FOT 5046

KILKA SŁÓW O JUDO

Judo jest jedną z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu, której uprawianie prowadzi do bardzo wysokiego poziomu sprawności fizycznej. Jest to sport rozwijający równomiernie wszystkie partie mięśni – w przeciwieństwie do sportów tzw. jednostronnych. Symetryczny i systematyczny rozwój mięśni prowadzi do korekcji wad postawy. Bardzo duży procent treningu judo stanowią ćwiczenia z gimnastyki i akrobatyki. Jedną z najważniejszych umiejętności, jaką w treningu judo przyswajają sobie zawodnicy, jest umiejętność bezpiecznego upadania, co niejednokrotnie może się przydać w życiu każdego z nas. Rozwój fizyczny i psychiczny poprzez judo doceniany jest w wysoko rozwiniętych krajach. We Francji uprawianie tego sportu jest szkolnym obowiązkiem. Przekłada się to na sukcesy w wielu innych dziedzinach.

judo

Ogromnie ważnym aspektem judo jest tzw. wychowanie poprzez sport. Wszyscy ćwiczący, bez względu na wiek, muszą podporządkować się panującej dyscyplinie. Wyrabianie w młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje czyny, punktualności i systematyczności w chodzeniu na zajęcia kształtuje podstawowe (jakże ważne) cechy charakteru. Judo jest sportem uczącym uczciwości i solidności. Jest to sport indywidualny, a nie drużynowy. Niedokładne wykonywanie ćwiczeń, oszukiwanie podczas gier czy zabaw, brak dyscypliny to wady, które są obnażane natychmiast.

Poziom trudności ćwiczeń dopasowany będzie do indywidualnych możliwości każdego ucznia, a zajęcia poprzedzone zostaną konsultacjami lekarskimi.

« Wróć do poprzedniej strony
mieszko nt logo wagr logo wwa logo ODN Mieszko logo gotowe icbs pce cme logo mumula radio wyspa domsportowca justspeak lech biznes logo nowe3
Strona może wykorzystywać informacje zapisywane za pomocą plików cookies. Więcej informacji