O nas

Pracę w naszej szkole opieramy na takich wartościach jak: wiedza, odpowiedzialność, kreatywność, uczciwość, sprawiedliwość i przyjaźń. Umożliwiamy wszystkim członkom naszej społeczności realizację własnych pragnień oraz zainteresowań. Łacińskie słowo "educare" tłumaczone jako "wyciągać", "wydobywać" zamyka w swoim brzmieniu istotę naszego działania.

Dziecko, które staje na progu szkoły podstawowej wierzy, że za jej drzwiami czeka je wielka i wspaniała przygoda. Naszym zadaniem jest utwierdzanie go w tym przekonaniu, przy jednoczesnym rozwijaniu jego talentów, pasji i zainteresowań. Dziecko rozpoczynające edukację, częściowo przebywa jeszcze w świecie baśni i bajek. To co realne często miesza się z tym co wymyślone i magiczne. Naszym celem jest jak najdelikatniejsze rozdzielenie tych dwóch płaszczyzn z jednoczesnym zachowaniem wrażliwości i ufności tak charakterystycznej dla tego wieku. Nauczyciel w tej drodze ku dorosłości staje się wychowawcą, przewodnikiem, a zarazem przyjacielem. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego ucznia. Przez odpowiedni dobór metod i środków pedagog  rozbudza głód wiedzy, ciekawości i wrażliwość na świat każdego ucznia.

Nasza szkoła za cel stawia sobie także kształtowanie charakteru i hartu ducha, cel ten zamierzamy realizować m.in przez różnorodne zajęcia sportowe. Rywalizacja wyrabia w dzieciach potrzebę wzmacniania własnych umiejętności, doskonalenia tego co słabe, ale także umiejętność współpracy, zaangażowania, pomocy słabszemu.
W naszej szkole panuje atmosfera wzajemnego szacunku, w której każdy doświadczy wsparcia i zrozumienia z jednoczesnym poszanowaniem godności i poczucia własnej wartości.

Priorytety naszej szkoły stanowią:

• nabywanie przez dzieci umiejętności oraz zdobywanie wiedzy celem osiągnięcia kompetencji kluczowych niezbędnych dziecku na dalszych etapach edukacyjnych,
  • kształtowanie postawy twórczej u dzieci poprzez odpowiedni dobór form, środków i metod nauczania,
  • przyswojenie podstawowych pojęć i rozwój myślenia logicznego,
  • kształtowanie charakteru oparte na zasadach wzajemnego szacunku i moralności,
  • kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Naszym celem jest nie tylko rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności,
lecz także uszlachetnianie serc i dusz.
Stanisław Konarski

Motywem przewodnim Kampusu Mieszko, na który składają się szkoła podstawowa, ogólnokształcące liceum akademickie oraz Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I jest sentencja homines hominibus ("ludzie ludziom"), która ukierunkowuje działalność kadry naukowo-dydaktycznej na służenie interesom społeczeństwa i realizację jego potrzeb edukacyjnych.

Prywatna Szkoła Podstawowa oraz Ogólnokształcące Liceum Akademickie MIESZKO działają pod auspicjami Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu – szkoły, która kładzie szczególny nacisk na kształcenie studentów na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na jednolitych studiach magisterskich, a za cel stawia sobie także przekazywanie wiedzy oraz umiejętności praktycznych, niezbędnych do samodzielnej pracy zawodowej. Nadto Misją Uczelni, jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych oraz upowszechnianie osiągnięć nauki. Kierunkiem wiodącym i istniejącym od samego powstania Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu jest pedagogika. Kształcenie odbywa się na studiach licencjackich i magisterskich.

Prywatna Szkoła Podstawowa MIESZKO w Poznaniu rozpoczęła działalność 1.09.2014 r., a Ogólnokształcące Liceum Akademickie zostało powołane do funkcjonowania z rokiem szkolnym 2019/2020.