Godło RP Prywatne Liceum Ogólnokształcące MIESZKO w Poznaniu
LO Mieszko Logo

Praca biblioteki szkolnej

Na czas wprowadzonej edukacji zdalnej wychodzimy z propozycją możliwości wypożyczenia książek z naszej szkolnej biblioteki. Rezerwacji tytułów można dokonać poprzez zakładkę w dzienniku Librus MODUŁY-e-biblio (biblioteka), a odbiór książek możliwy jest w ŚRODY w godzinach 12:30-14:00 przy wejściu do szkoły. Zapraszamy!

Nauczanie zdalne

Uprzejmie informujemy, że w związku z rozporządzeniem ministra o przejściu do nauczania zdalnego od dnia 19 października 2020 zajęcia dydaktyczne stacjonarne zostają zawieszone. Nauka zdalna zostaje przedłużona do 3 stycznia 2021 roku. Ferie zimowe w całej Polsce w dniach 4-17 stycznia 2021.

Dzień Niepodległości

Święto Niepodległości to ważny dzień w dziejach Europy i Polski, która po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W tym roku szkolnym ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i wynikające z tego zdalne nauczanie 10 listopada uczniowie klasy 2B pod kierunkiem prof. Anny Jasińskiej i prof. Jakuba Adamczewskiego przygotowali prezentację z okazji obchodów tego Święta, którą uczniowie Szkoły mogli…

Narodowe Czytanie w Mieszku

W sobotę 5 września w całej Polsce odbyła się akcja „Narodowe Czytanie” pod patronatem Prezydenta RP. To już 9 edycja tej jakże ważnej społecznie akcji, która ma być inspiracją do kontaktu z wybitną literaturą. W tym roku Para Prezydencka zainicjowała czytanie dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Również nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do tej akcji….

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020, w sali gimnastycznej Prywatnych Szkół Mieszko odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021 Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Mieszko. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Kanclerz-Założyciel WSPiA Janusz Musiał, wicekanclerz Maksymilian Musiał, rektor WSPiA Włodzimierz Usarek, dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej Roman Mis. W części oficjalnej Dyrektor Szkoły Pani Maria Zaremba-Ślachciak przywitała przybyłych gości, grono pedagogiczne, pracowników…