Godło RP Prywatne Liceum Ogólnokształcące MIESZKO w Poznaniu
LO Mieszko Logo

REKRUTACJA TRWA! ZAPRASZAMY!

Digital Youth Forum 2021

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w transmisji online Digital Youth Forum 2021. DYF to jednodniowe forum na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online. W trakcie konferencji prezentują się młodzi ludzie pozytywnie wykorzystujący internet w swoim życiu. Tym razem młodzież mogła wysłuchać prelegentów, którzy propagują takie postawy jak: akceptacja, wrażliwość czy…

Odszedł nasz przyjaciel

Z przykrością zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi Jakuba Turczyka z klasy IIc. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 10.06.2021 r. o godzinie 8:50 na cmentarzu na poznańskim Junikowie.

Szkolny Dzień Przedsiębiorczości w LO Mieszko

28.05.2021 w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Przedsiębiorczości, który poprowadził nauczyciel Podstaw Przedsiębiorczości – mgr Piotr Gumiński. Nasi goście odpowiadali na pytania dot. zakładania działalności gospodarczej, różnych form dofinansowania dla młodych przedsiębiorców oraz dobrych praktyk w biznesie. Serdeczne podziękowania dla prelegentów: p. Marty Juszczak, p. Agnieszki Zaremby, p. Michała Głogowskiego i p. Janusza Drożdża.

Mieszkowy sukces!

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy wyniki międzynarodowego konkursu z języka angielskiego, w którym to nasi uczniowie pokazali swoje wysokie zdolności językowe. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników a szczególnie dla: W kategorii LO: Gabriela Musiał – 1 miejsce w szkole, 1 miejsce w Wielkopolsce oraz 11 miejsce w kraju! Sofia Zadrowska – 2 miejsce w szkole, 12…

LO Mieszko w WTK

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Panią Wicedyrektor Edytą Łuszczewską, emitowanego w telewizji WTK. Pani Edyta wyjaśnia: jak wyglądać będzie przyszłość szkół Mieszko, dlaczego szkoła Mieszko to najlepszy wybór, jak funkcjonuje liceum i co je wyróżnia na tle innych poznańskich szkół średnich oraz opowiada o szczegółach rekrutacji.