Godło RP Prywatne Liceum Ogólnokształcące MIESZKO w Poznaniu
LO Mieszko Logo

Nagroda Orły Wprost

Dnia 24 czerwca w w poznańskim hotelu Sheraton odbyła się uroczystość wręczenia nagród Orły Wprost. Jest to nagroda dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionów oraz przedstawicieli nauki, medycyny i działaczy społecznych. To nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w…

Zakończenie roku szkolnego 2021/22

24 czerwca o godzinie 9:00 na naszej sali gimnastycznej odbyło się zakończenie roku szkolnego. Po rozdaniu świadectw i nagród mogliśmy posłuchać występu na fortepianie i skrzypcach. Gratulujemy wszystkim uczniom promocji do następnej klasy.

Wycieczka do Sztokholmu

W ostatnim tygodniu nauki nasi uczniowie mieli przyjemność odwiedzić Sztokholm. Zwiedzili między innymi parlament, stare miasto i odbyli rejs oceanobusem – czyli samochodem wodnym. Do Poznania wrócili ze szwedzkimi wspomnieniami na całe życie.

Zielona Szkoła Camp Drawa

Klasa 1b w dniach 20-22 czerwca uczestniczyła w Zielonej Szkole Camp Drawa. W tym bardzo pięknym i urokliwym miejscu, bo na terenach Pojezierza Drawskiego – w samym sercu Drawskiego Parku Krajobrazowego, uczniowie spędzili 3 dni. Intensywność zajęć w kontakcie z pięknem przyrody, pod opieką profesjonalnej kadry zostawiły wiele wspaniałych pomysłów na czas wakacji.