Święto Niepodległości to ważny dzień w dziejach Europy i Polski, która po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W tym roku szkolnym ze względu na sytuację epidemiczną w kraju i wynikające z tego zdalne nauczanie 10 listopada uczniowie klasy 2B pod kierunkiem prof. Anny Jasińskiej i prof. Jakuba Adamczewskiego przygotowali prezentację z okazji obchodów tego Święta, którą uczniowie Szkoły mogli zobaczyć poprzez platformę Teams.

Po krótkim wystąpieniu pani Dyrektor nauczyciele i uczniowie wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie zaśpiewali hymn państwowy. Następnie obejrzeli prezentację przygotowaną przez uczniów, zawierającą najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły Polaków do upragnionej wolności.