4 września odbyła się jubileuszowa 10. edycja Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP. Również Liceum Mieszko przyłączyło się do tej niezwykle popularnej akcji promującej czytanie.

W poniedziałek 06 września uczniowie i nauczyciele przeczytali wybrane fragmenty dramatu „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Wybór tej autorki nie był przypadkowy, ponieważ w tym roku przypada 100. rocznica śmierci Zapolskiej – kobiety nietuzinkowej, oryginalnej, ale także skandalistki  przełomu XIX/XX wieku. W wybrane role wcieli się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Wśród czytających znaleźli się: p. Barbara Adamiak, p. Anna Jasińska, p. Aleksandra Krotowska, p. Przemysław Gąsiorek raz uczniowie z klasy III b LO: Oliwia, Patrycja, Aleksandra, Maja i Filip. Wszyscy czytający wspaniale odnaleźli się w swoich rolach, gdyż mimo upływu lat dramat Zapolskiej wciąż jest aktualny.

W następnym roku przeczytamy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.