W sobotę 11 września w Zespole Szkół Mieszko odbył się festyn sportowy w ramach ogólnopolskiej akcji pt. Narodowy Dzień Sportu. To wyjątkowy dzień w roku, który ma promować sport i aktywny tryb życia, dlatego nasz festyn rozpoczęliśmy od rozgrzewki, którą poprowadziła p. Agata Stodzierz –nauczyciel wychowania fizycznego w SP. W dalszej części uczniowie musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale i intelektualną, ponieważ rywalizowali w wielu konkurencjach z różnych dziedzin. Były rzuty do kosza, skoki przez linę, układanie tangramu czy pytania dotyczące wiedzy olimpijskiej. Punktem kulminacyjnym sobotniego festynu był emocjonujący mecz siatkówki rozegrany pomiędzy reprezentacją nauczycieli i uczniów, który zakończył się wielkim zwycięstwem kadry pedagogicznej. Nawet chwilowe załamanie pogody nie zepsuło dobrej zabawy i na zakończenie festynu uczestnicy mogli zjeść kiełbaskę z grilla.