Godło RP Prywatne Liceum Ogólnokształcące MIESZKO w Poznaniu
LO Mieszko Logo

W dniu 24.03.2022 uczniowie liceum Mieszko otrzymali tajemniczy list od irlandzkiej bogini wiosny Eostre, posłanej przez samego Świętego Patryka. Zauważyła ona, że w życie szkoły wkradła się nuda, postanowiła więc urozmaicić im marzec. W całej szkole zostawiła swoich wysłanników, którzy mieli dla uczniów Patrykowe zadania. Ich rozwiązanie wymagało pracy zespołowej, sprytu i prędkości. Na uczniów czekało  5 stacji  z maturalnymi zadaniami językowymi. Uczniowie musieli sprostać zadaniom z gramatyki, słowotwórstwa, użycia środków językowych, a nawet zdolnością szybkiego układania puzzli.  Uczniowie musieli też zachowywać się cicho, by nie dać się złapać grasującym po korytarzach Pixie!
Po zdobyciu wszystkich liter hasła końcowego uczniowie udali się do tajemniczego symbolu. Tam czekała na nich Królowa Leprychonów z 5 garnkami pełnymi złota. Tutaj wybór był najtrudniejszy, bo to właśnie w tych garnkach u kryte były nagrody. I tak oto:
Klasa 3a  wygrała możliwość zjedzenia posiłku na języku angielskim – oczywiście rozmawiając przy tym po angielsku,
Klasa 1AB (grupa zaawansowana) wygrała voucher na odwołanie jednej kartkówki,
Klasa 3B wylosowała 4 dodatkowe punkty do wybranego testu z języka angielskiego  (do wykorzystania na początku testu),
Klasa 2A i 3C wybrały 2 minuty z książką na koniec wybranego testu z angielskiego.

Zabawa była przednia, a powtórka językowa nie łatwa, ale sami uczniowie już pytają czy na Wielkanoc odbędzie się podobne wydarzenie.