18 kwietnia br. uczniowie trzech klas pierwszych Liceum Mieszko uczestniczyli w grze miejskiej — warsztatach organizowanych przez naukowców z Kampusu Ogrody UAM w ramach 27. edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wykładowcy i studenci w atrakcyjny i nietuzinkowy sposób przybliżyli młodzieży licealnej problemy logiki, etyki, socjologii oraz kognitywistyki. Nasi uczniowie z autentycznym zainteresowaniem odkrywali reguły, które decydują o poprawności wnioskowań i argumentów. Dowiedzieli się, czym są błędy materialne i formalne oraz poznali zasady odróżniania jednych od drugich. Kolejne zajęcia dały młodzieży możliwość odegrania roli przywódców państw i decydowania o tym, czy ich państwo ma się zbroić, czy wręcz przeciwnie. Przedstawiciele kognitywistyki zapoznali uczniów z bardzo ciekawymi złudzeniami nie tylko optycznymi, zaś na zajęciach z etyki uczestnicy mierzyli się z arcytrudnymi próbami rozstrzygnięcia dylematów, przed którymi stoją projektanci i programiści pracujący nad rozwojem autonomicznych samochodów.
Zajęcia okazały się niezwykle ciekawe i inspirujące, dziękujemy wszystkim, którzy je przygotowali i niecierpliwe czekamy na kolejne tego typu wydarzenia.