Godło RP Prywatne Liceum Ogólnokształcące MIESZKO w Poznaniu
LO Mieszko Logo

W środę 23 listopada uczniowie Liceum MIESZKO – klas 1A i 1B wzięli udział w spotkaniu z panią Małgorzatą Biskup wykładowcą Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I, a także pracownikiem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Pani Małgorzata specjalizuje się w problematyce uzależnień i sekt, pracuje z młodzieżą zagrożoną i uzależnioną, jak również z ofiarami grup psychomanipulacyjnych.
Zajęcia poświęcone były profilaktyce uzależnień od środków psychoaktywnych. Pani Małgorzata zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa związane z eksperymentowaniem z tzw. dopalaczami i innymi substancjami psychoaktywnymi, jak również konieczność zachowania szczególnej ostrożności w miejscach, gdzie młodzież często wypoczywa takich, jak dyskoteki, koncerty itp. Jednym z zagrożeń typowych dla masowych imprez rozrywkowych jest tzw. pigułka gwałtu, która wbrew nazwie ma postać bezbarwnego, bezwonnego i pozbawionego smaku płynu.
Poruszona przez prowadzącą problematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów naszego liceum, co znalazło wyraz w licznych pytaniach i spontanicznych wypowiedziach uczestników. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości także pozostałe klasy będą mogły wziąć udział w podobnym wydarzeniu.