Godło RP Prywatne Liceum Ogólnokształcące MIESZKO w Poznaniu
LO Mieszko Logo
Maria Zaremba LO Mieszko

mgr Maria Zaremba-Ślachciak

dyrektor Zespołu Prywatnych Szkół Akademickich MIESZKO

Magister historii UAM specjalność nauczycielska, studia podyplomowe na Wydziale Nauk Politycznych UAM, kurs kwalifikacyjny zarządzania oświatą; nauczyciel dyplomowany. Doświadczenie zawodowe: 40 lat pracy w oświacie, 25 lat na stanowisku dyrektora szkoły (Szkoła Podstawowa nr 43 w Poznaniu, Gimnazjum nr 24 w Poznaniu, Prywatna Szkoła Podstawowa Mieszko w Poznaniu).
Zainteresowania: fotografia, Poznań i jego dzieje, psy, koty i inne kłopoty.

mgr Edyta Łuszczewska

dyrektor LO, nauczyciel języka polskiego

Absolwentka filologii polskiej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, ukończone podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim oraz podyplomowe studia w zakresie zarządzania oświatą na Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Doświadczenie zawodowe: nauczyciel dyplomowany z ponad 20 letnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych, od ponad 15 lat egzaminator maturalny CKE. Zainteresowania: literatura, jazda na rowerze, wycieczki górskie, podróże.  Prywatnie mama nastolatków: córki i syna.

mgr Anna Jasińska

nauczyciel języka polskiego

Studia magisterskie na Wydziale Humanistycznym – polonistyka, Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Studia podyplomowe na Wydziale Pedagogiki – Integracja międzyprzedmiotowa, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Certyfikat egzaminatora CKE.
Ponad 30-letni staż pracy pedagogicznej w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, zaocznych, policealnych.

Paulina Korżenko

nauczyciel języka polskiego

Jestem absolwentką filologii polskiej na UAM-ie. Zanim zostałam panią od polskiego w LO Mieszko, byłam również lektorką języka niemieckiego i lektorką języka polskiego jako obcego. Regularnie poszerzam swoją wiedzę dotyczącą pracy z uczniami neuroatypowymi. Poza tym lubię grać w Scrabble, czytać egzystencjalistów i zgłębiać historię idei. Jestem również opiekunką dwóch cudownych kotów – Dextera i Didi.

mgr Kinga Uszko-Skrzypczak

nauczyciel języka angielskiego

Jestem absolwentką anglistyki na UAM w Poznaniu, ze specjalnością celtycką, dzięki czemu oprócz angielskiego poznałam tajniki języka irlandzkiego i walijskiego. Tak naprawdę to zawód nauczyciela wybrał mnie i stał się moją pasją. Od ponad 17 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą na różnych poziomach zaawansowania. W swojej pracy stawiam nacisk na komunikację i wzbudzenie ciekawości w moich uczniach. Współpracuję też z uczelniami wyższymi, gdzie prowadzę lektoraty i zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego oraz pisania akademickiego. Od kilku lat pracuję z nauczycielami jako metodyk i trener/szkoleniowiec w zakresie stosowania nowoczesnych technologii (w tym elementów popularnych gier) i utrzymania dyscypliny na zajęciach.
Prywatnie jestem żoną informatyka, dzięki czemu rozwijam swoją drugą pasję – programowanie. W wolnym czasie gram w gry (nie tylko te planszowe), śpiewam, rysuję i tworzę autorskie materiały dydaktyczne. Relaksuję się przy moich dwóch psach Rockym i Filipie oraz dwóch koszatniczkach.

Michael Wilanowski

native speaker języka angielskiego

mgr Robert Bloch

nauczyciel języka hiszpańskiego

Jestem nauczycielem mianowanym i lektorem języka hiszpańskiego z blisko 10-letnim doświadczeniem w zawodzie. W pracy z młodzieżą cenię przede wszystkim nauczanie metodą komunikacyjną. Do moich osiągnięć należy wdrożenie innowacji pedagogicznej Nauczanie języka hiszpańskiego metodą CLT z wykorzystaniem materiałów nieadaptowanych i urządzeń technologii informacyjnej.
Prywatnie tata i miłośnik sportów siłowych i koszykówki.

mgr Michalina Tomaszewska

nauczyciel języka niemieckiego

mgr Marcin Chwaliński

nauczyciel wiedzy o społeczeństwie

Absolwent historii na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu, nauczyciel mianowany z ponad 10-letnim stażem w zawodzie. Pracuje również w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Dąbrówki w Poznaniu.

mgr Józef Kamisiński

nauczyciel historii

dr Piotr Warych

nauczyciel filozofii i etyki

Jestem doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Od lat zajmuję się zgłębianiem tajników filozofii i etyki. Piszę artykuły, prowadzę badania naukowe, jestem nauczycielem akademickim, a od niedawna także nauczycielem w liceum. Razem z żoną pasjonujemy się towarzyszeniem naszym dwóm wspaniałym córkom w ich dorastaniu i rozwoju, prowadzimy też małą rodzinną firmę witrażowniczą. Jako nauczyciel filozofii (której nazwa oznacza przecież umiłowanie mądrości) kieruję się znaną maksymą A. Mickiewicza Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. Moją misją, jako nauczyciela, jest więc dostarczenie uczniom wiedzy oraz inspirowanie ich do samodzielnego myślenia, poszukiwania mądrości, prawdy i dobrze przemyślanych własnych odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie stawia przed każdym z nas życie. Wierzę bowiem, że wiele z najlepszych przygód człowieka zaczyna się właśnie od samodzielnej refleksji i myślenia.

Barbara Adamiak

mgr Barbara Adamiak

nauczyciel matematyki, fizyki

Ukończyłam studia na UAM Poznań Wydział Matematyka-Fizyka-Chemia. Uczę matematyki i fizyki. Jestem członkiem założycielem Towarzystwa Bambrów Poznańskich.
Interesuje mnie historia ekonomiczna Poznania, zarządzanie miastem, system prawny miasta do rozbiorów Polski. Często poszukuję odpowiednich dokumentów w archiwach w Polsce. Prywatnie mama Mietka – laureata Olimpiady Matematycznej i wielu konkursów z matematyki, obecnie studenta Wydziału MiM Uniwersytetu Warszawskiego.

mgr Kamila Kreczmer

nauczyciel matematyki

Z wykształcenia jestem magistrem fizyki i matematyki. Pracuję w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu oraz w Instytucji Szkoleń Medycznych – TECHNIK OPTYK jako wykładowca akademicki.
Ponadto jestem Trenerem Myślenia Wizualnego i Certyfikowanym Trenerem Kart Grabowskiego.
Interesuję się kreatywną edukacją, którą „zarażam” prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży z zajęć plastycznych, tanecznych, logicznych czy sportowych. Sport to moja druga pasją jestem instruktorem rekreacji ruchowej fitness oraz Zumby.

mgr Aleksandra Krotowska

nauczyciel biologii, przyrody, geografii

Absolwentka Wydziału Biologii UAM w Poznaniu oraz studiów podyplomowych WSNoZ w Poznaniu; coach i szkoleniowiec; trener efektywnej nauki i szybkiego czytania; opiekun oraz kierownik półkolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Zainteresowania: myślenie wizualne, wykorzystywanie technik zapamiętywania w nauce, biologia sądowa. Prywatnie: fanka kryminałów i dobrej kawy.

mgr Agnieszka Brenk

nauczyciel geografii

Absolwentka Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego
w Poznaniu. Słuchaczka studiów podyplomowych na kierunku Nauczanie Geografii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Od 2008 rok nauczyciel akademicki przedmiotów: geografia turystyczna Polski i świata, regiony turystyczne Polski i świata, pilotaż i przewodnictwo, obsługa ruchu turystycznego, produkt turystyczny, polityka turystyczna, teoria i metodyka rekreacji. Autorka wielu publikacji krajoznawczych i turystycznych. Od wielu lat aktywna organizatorka różnych form turystyki kwalifikowanej, działacz
w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym, pilot wycieczek. Odwiedziła spory kawałek świata, pasjonatka wypraw rowerowych, kajakowych i pieszych.

Prywatnie mama dwóch dorosłych córek i właścicielka pieska oraz dwóch kotków.

Beata Lisińska

mgr Beata Lisińska

nauczyciel chemii

Jestem chemikiem z uprawnieniami do nauczania przedmiotu: ochrona środowiska. Bardzo lubię zwierzęta, mam psa ze schroniska o imieniu Luna. Jestem instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością – jeździectwo. Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi.

Adam Adamski

nauczyciel chemii

Absolwent Wydziału Chemii na UAM ze specjalnością chemia i przyroda oraz podyplomowych studiów na kierunku nauczanie matematyki w Wyższej Szkole Uni-Terra w Poznaniu.

mgr Adam Jeziorski

nauczyciel informatyki

mgr Ewelina Fordońska

nauczyciel grafiki komputerowej

Absolwentka studiów magisterskich edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na UAM w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe jako nauczyciel zajęć artystycznych, fotografii i grafiki komputerowej. Fotografka, animatorka i organizatorka wystaw sztuk wizualnych. Współrealizatorka projektu „Autoportret kadrowany w ramach programu CK ZAMEK Współdziałanie w kulturze BMK oraz projektu „Seniorzy i dzieci w wirtualnej sieci” we współpracy z Aquanet SA.

mgr Jakub Szymoniak

nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa

Jestem magistrem wychowania fizycznego, ukończyłem AWF w Poznaniu. Jestem także trenerem pływania, menedżerem sportu, a poza pracą pasjonatem rowerów oraz wycieczek (tych małych i tych dużych).

mgr Agnieszka Abrahamczyk

nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem absolwentką AWFiS w Gdańsku, nauczycielką wychowania fizycznego, trenerem II klasy w judo. Pracuję jako wykładowca na UAM oraz WSPiA im. Mieszko I w Poznaniu. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzę od 8 lat. Jestem medalistką Mistrzostw Polski w judo, medalistką Pucharu Świata  w judo oraz reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w judo.
Interesuje się sportem, amatorsko biegam – ukończyłam dwukrotnie Maraton Poznański, Bieg Rzeźnika oraz inne biegi ultra. Mama dwójki wspaniałych dzieci.

mgr Bartosz Gibasiewicz

nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Trener UEFA C  – piłka nożna.
Doświadczenie zawodowe zdobyłem w Szkole Podstawowej nr  1 w Komornikach (wychowawca świetlicy) , Prywatnej Szkole Podstawowej MIESZKO (nauczyciel wychowania fizycznego), Szkole Podstawowej w Siekierkach Wielkich (nauczyciel wychowania fizycznego).
Wielokrotnie uczestniczyłem w obozach sportowych, koloniach – jako kierownik oraz wychowawca.
Jestem byłym bramkarzem wielkopolskich klubów piłkarskich, a obecnie trenerem grup młodzieżowych, również w piłce nożnej.
Zainteresowania:  piłka nożna, piłka siatkowa, kulturystyka, motoryzacja.

mgr Piotr Gumiński

nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

Magister pedagogiki w zakresie polityki socjalnej; kwalifikacje pedagogiczne dla nauczycieli; kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania oświatą dla oświatowej kardy kierowniczej; specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej; studia podyplomowe w zakresie przedsiębiorczości z doradztwem zawodowym; studia podyplomowe w zakresie audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej.
Doświadczenie zawodowo – dydaktyczne:
prowadzenie zajęć z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości – liceum;
prowadzenie zajęć z przedmiotu doradztwo zawodowe – liceum;
prowadzenie zajęć z przedmiotów – polityka społeczna państwa, organizacja pomocy społecznej, praca socjalna, pedagogika – szkolnictwo zawodowe szkoły policealne.
Od 15 lat dyrektor niepublicznej placówki oświatowej Poznańskie Centrum Edukacji – Szkoły Policealne, Liceum dla Dorosłych. Wcześniej praca w samorządowej jednostce pomocy społecznej – prowadzenie środowiskowej pracy socjalnej oraz kierownik ośrodka środowiskowego domu samopomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

mgr Julia Czarnecka

psycholog szkolny

Z wykształcenia i pasji jestem psychologiem. Odbyłam 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Każdy człowiek jest zbiorem wielu różnych, fascynujących cech. Odkrywanie ich podczas pracy z uczniami jest nie tylko potrzebne, ale też intrygujące. W swojej pracy kieruję się zawsze troską o dobro drugiej osoby. Staram się tworzyć atmosferę zaufania i bezpieczeństwa. Jestem zwolenniczką podejścia poznawczo-behawioralnego. Zakłada ono, że zmiana naszych myśli z negatywnych na bardziej obiektywne i racjonalne, przyczynia się do modyfikacji emocji oraz zachowania. Niesie to za sobą lepszą jakość życia, a także komfort psychiczny, bowiem to, jak postrzegamy rzeczywistość, przekłada się na nasz nastrój oraz decyzje, które podejmujemy.